Denní věštec

Vítejte na oficiálních stránkách Denního věštce...

Ostatní

Jsme závislí???

Tak tuhle perličku jsem vyhledala na informačním serveru novinky.cz. Omlouvám se, že je to kopírované, ovšem vzhledem k současnému stavu naší školy (všichni víme, že je tam stále spousta práce) má nejspíš málokdo z nás času nazbyt.

Podle psychologů je četba Harryho Pottera stejně návyková jako drogy či cigarety. Bez ohledu na to, zda se jedná o mladé či starší čtenáře. Osoby, které se do knížek o čarodějnickém učni z pera Joanne K. Rowlingové pustí, zažívají příznaky podobné osobám závislým na drogách.  

Závislost má stejný průběh, a to včetně abstinenčního syndromu, který pociťuje většina čtenářů, kteří dokončili četbu sedmého a posledního dílu knihy.

Psycholog Jeffrey Rudski došel k tomuto závěru při studiu čtyř tisícovek čtenářů knih o Harrym Potterovi. Každý desátý chlapec fandící malému čaroději prý trpěl typickými abstinenčními příznaky jako depresemi a ztrátou chuti k jídlu, a to poté, co dočetl poslední díl Harry Potter a Relikvie smrti.

Dalších dvacet procent čtenářů přiznalo, že je na pokraji závislosti na tvorbu Rowlingové. „Cítím, jako by mi někdo blízký zemřel,“ tvrdil britskému listu Mirror jeden z fanoušků po přečtení závěrečného dílu románové série.

„Závislost na drogách se neliší od závislosti na Harrym Potterovi,“ uvedl Rudski.

Tak to vidíte :-). Musím chtě nechtě přiznat, že skutečně patřím mezi tyto chorobně nemocné "závisláky", ale co naplat...jednou už jsem do toho spadla :-) A počítám, že nejsem jediná :-)

Elyon Tena

Žádné komentáře
 
Motto týdne: "Raději s moudrým něco ztratit než s blbcem něco nalézt."