Denní věštec

Vítejte na oficiálních stránkách Denního věštce...

Recenze

Bartimaeus a jeho trilogie

Nojo, víš přece, že když mě povoláš, odmlouvání máš k tomu zdarma.. :-)

Bartimaeus je tu!!!

A že ho neznáte? Vždyť je to ten Bartimaeus, Sakhr al-Džinni, N´gorso Mocný a Had se stříbrným peřím. Opět vybudoval hradby Uruku, Karnaku a Prahy. Rozprávěl se Šalamounem. Běhal s bizoními otci z prérií. Bděl nad velkým Zimbabwe, než jeho hradby popadaly a na jeho lidu si pochutnaly šakali. Je to Bartimaeus. Neuznává žádného pána.

Ale bohužel musí. Jde totiž o 5 000 let starého džina střední úrovně a

 

džin musí poslechnout každý příkaz. Ano, dámy a pánové, vítejte v současném Londýně, kde vládnou mágové - nebo si to alespoň myslí - a ponořte se do světa intrik, moci a pomsty.

Mágskému učni Nathanielovi je dvanáct let, ale jeho srdce již bije pro jediné - pomstít se mocnému mágovy Simonu Lovelacovi, který ho kdysi veřejně zesměšnil. Chlapec usilovně studuje, potají se posouvá mílovými kroky vpřed po nekonečné cestě vědění a ve chvíli, kdy se domnívá, že je dost připravený povolá nástroj své pomsty - džina Bartimaea.

Věci se však nevyvíjeli tak, jak by si byl Nathaniel přál a brzy se mu vymkli z rukou. Džin sice splnil svůj úkol - ukradl Lovelacovi tajemný amulet - ovšem stihl přitom odhalit chlapcovo rodné jméno, což pro mágy znamená velký problém - každý jejich útok může být snadno odražen a oni sami ztrácejí většinu moci nad svými otroky. Právě to je často stojí život. Ovšem Bartimaeus nepatří mezi ty džini, kteří bez řečí plní každý rozmar svých pánů - odmlouvání a hádání se je u něj na denním pořádku.

Amulet Samarkandu, Golemovo oko, Ptolemaiova brána od Jonathana Strouda - série knih, které si okamžitě získali mou přízeň. Pokud se chcete odreagovat, pobavit nebo prostě jen nahlédnout do paralelního světa, určitě si je přečtěte - zamilujete si je :-)

Tipy:

• Film Amulet Samarkandu by měl být natočen v roce 2009!!!!

• Zkuste stránku www.faquarl.blog.cz - je skvělá :-)

• Obrázky zde uvedené jsou pouze orientační - vzhledem k tomu, že film ještě není - vyjadří nápady fanoušků - a jsou skvělé, ne? :-)

 Elyon Tena

Žádné komentáře
 
Motto týdne: "Raději s moudrým něco ztratit než s blbcem něco nalézt."